اهدای ۵ نسخه تاریخی صربستان به کتابخانه ملی ایران

رئیس مجلس صربستان و هیات همراه ضمن بازدید از گنجینه و منابع کتابی و غیرکتابی موجود در مخازن کتابخانه ملّی، تعداد پنج کتاب ارزنده و نفیس را درباره تاریخ فرهنگی و اجتماعی این کشور به کتابخانه ملّی ایران اهدا کرد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران، ولادیمیر اورلیچ رئیس مجلس صربستان و هیات همراه ضمن بازدید از گنجینه و منابع کتابی و غیرکتابی موجود در مخازن کتابخانه ملّی، تعداد پنج کتاب ارزنده و نفیس را درباره تاریخ فرهنگی و اجتماعی این کشور به کتابخانه ملّی ایران اهدا کرد.

اورلیچ در این بازدید، نسخه ای از اولین قانون اساسی کشور صربستان متعلق به قرن ۱۹، که کتاب قانون اساسی این کشور بر اساس آن نوشته شده و کتاب تاریخچه مجلس صربستان از تاسیس تا امروز، کتاب تاریخ کلیسای منطقه کوزوو و کتابی درباره میراث فرهنگی این کشور را نیز به کتابخانه ملّی ایران اعطا کرد.

علیرضا مختارپور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران نیز ضمن خوش آمدگویی به ولادیمیر اورلیچ رئیس مجلس صربستان و هیات همراه، گسترش فعالیت های فرهنگی دو کشور را مهم دانست و بر عملیاتی کردن تفاهم نامه میان کتابخانه های ملّی دو کشور تاکید کرد.

همچنین رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران نسخه ای نفیس از دیوان حافظ را به میهمانان صربستانی اهدا کرد. در پایان ولادیمیر اورلیچ رئیس مجلس صربستان و هیات همراه از میراث مکتوب و نفیس موجود در مخازن کتابخانه ملّی ایران دیدن کردند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *