درباره انجمن

انجمن مؤسسات و آموزشگاه‌های فرهنگی و هنری استان تهران

 

اهداف و موضوع فعالیت

 

انجمن مؤسسات و آموزشگاه‌های فرهنگی و هنری استان تهران فعالیت خود را از تاریخ ۳ شهریور ماه ۱۴۰۰ آغاز کرده است. این انجمن به منظور ساماندهی امور مربوطه و حفظ توازن و نظم و فراهم کردن امکان بهره‌برداری بیشتر از سرمایه‌گذاری و تولید، استفاده و انتقال تجربیات علمی و عملی دست اندرکاران و به همگام نمودن آن برای نیل به اهداف قانونی توسعه در اینگونه موارد تأسیس شده است. همچنین در راستای حمایت از بهبود فضای کسب و کار و پاسخ گویی به مشکلات و نارسائی‏‌ها در چارچوب قوانین موضوعه کشور و دفاع از حقوق و منافع مشروع و قانونی اشخاص حقیقی و حقوقی و کمک به شکوفاسازی ظرفیت‌های فردی و جمعی در حوزه های مختلف هنر فعالیت دارد.

 وظایف و اختیارات انجمن عبارتند از:

انجمن موسسات هنری تهران

۱ تلاش برای ساماندهی امور مرتبط با موضوع فعالیت؛
۲- ایجاد بانک اطلاعاتی در زمینه‌های مرتبط با اهداف و وظایف انجمن و اطلاع‌رسانی از طریق ایجاد شبکه اطلاع‌رسانی و نشر کتب، مجلات و بروشورهای تخصصی وتبادل اطلاعات مربوطه؛
۳- انجام فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی مرتبط با مأموریت انجمن در داخل و خارج کشور؛
۴- تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری مشترک در صنعت، تولید و صادرات موضوع فعالیت؛
۵- ایجاد فرصت‌های همکاری و توسعه فعالیت برای اعضاء؛
۶- برگزاری دوره‏‌های آموزشی مورد نیاز اعضاء و برگزاری همایش‌‏های تخصصی و میزگردها و همچنین حضور در همایش‏‌های مختلف داخلی و خارجی و ترجمه و تالیف مقالات مرتبط با موضوع انجمن؛
ساختار:
مجمع عمومی
هیات مدیره

 

 

  •  فرایند تاسیس «انجمن مؤسسات و آموزشگاه‌های فرهنگی و هنری» از حدود ۳ سال پیش آغاز شده و اسناد مربوطه در اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی تهران موجود است.
  • تشکیل این انجمن و مجموعه‌هایی مانند این در راستای اهداف تعیین شده در اسناد بالا دستی هنری کشور است؛ شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه ۵۳۱ خود سیاست‌های حمایت از اشتغال هنرمندان را مورد توجه قرار داده و تصویب می‌کند.
  • کلیه اعضای هیأت مدیره و اعضای عادی این انجمن از فعالان بخش خصوصی هستند؛ به دیگر سخن، عضویت در هیچکدام از اتاق‌های بازرگانی توسط کارکنان رسمی دولت ممکن نیست.
  • آگهی فراخوان ثبت‌نام عضویت برای برگزاری مجمع عمومی موسسین «انجمن مؤسسات و آموزشگاه‌های فرهنگی هنری استان تهران» توسط «مدیریت امور تشکل‌ها و مسئولیت اجتماعی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران» در تاریخ ۲۷ دی ماه ۱۳۹۹ در شماره ۵۰۸۶ روزنامه کثیرالانتشار دنیای اقتصاد به چاپ رسیده است.
  •  انجمن مؤسسات و آموزشگاه‌های فرهنگی هنری استان تهران ماهیت صنفی ندارد و بدون تصدی‌گری و تولی‌گری، کانونی مشورتی و گفتمانی برای به روزرسانی دانش فنی و تخصصی کسب و کارهای فرهنگی و هنری است تا بتوانند با دستیابی به روش‌های نوین مدیریتی، کسب و کار خود را حفظ و شکوفا کنند. مرجع تاسیس انجمن‌های صنفی اتاق اصناف ایران است و نه اتاق بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی؛ اتاق بازرگانی دارای انجمن‌های فراوان ملی و استانی است و تنها به عنوان کانون گردهمایی و هم‌اندیشی اعضای آن کسب و کار انجام وظیفه می‌کنند.
  • انجمن مؤسسات و آموزشگاه‌های فرهنگی هنری استان تهران از نظر اهداف، مرجع صدور مجوز و ثبت، کارکرد و فعالیت کاملاً متمایز از انجمن‌های صنفی است و قطعاً جایگزین یا موازی تشکلی که مدیران محترم آموزشگاه‌های آزاد هنری استان تهران برای فعالیت‌های صنفی دنبال می‌کنند، نیست.