رشد ۳۵ درصدی صدور مجوز اجرای موسیقی در فصل بهار برای پایتخت

براساس انتشار آمار‌های رسمی دفتر موسیقی وزارت ارشاد تهران در سه ماهه نخست سال جاری شاهد رشد ۳۵ درصدی صدور مجوز برای اجرای موسیقی بود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، درحالی آمارهای رسمی مجوزهای صادر دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سه ماهه نخست سال ۱۴۰۲ برای سراسر کشور اخیراً اعلام شد که بررسی‌ها نشان می‌دهد؛ پایتخت در این دوره شاهد رشد ۳۵ درصدی صدور مجوزها و ۳۱ درصدی سانس‌های اجرا نسبت به سال گذشته بوده است.

براساس آمار کلی منتشر شده  پایان تیرماه از سوی دفتر موسیقی وزارت ارشاد در سه ماهه نخست سالجاری، ۲۹۲ اجرای صحنه‌ای مجوز دریافت کرده و تعداد دفعات این برنامه‌ها به ۷۷۶ نوبت اجرا در کشور رسیده که در مدت یاد شده، ۷۰ آلبوم موسیقی مجوز دریافت کرده‌اند و برای ۹۴۰ تک آهنگ و سه آلبوم تصویری موسیقی نیز در این مدت از دفترموسیقی مجوز انتشار صادر شده است.

این درحالی است که حضور رسمی دو گروه موسیقی ایرانی در خارج از کشور و همچنین صدور مجوز انتشار ۴۲ کتاب گویا از دیگر اقدامات دفتر موسیقی در سه ماهه نخست سال جاری بوده است و در همین دوره در بخش تأسیس و تمدید مجوز  مراکز تولید و تکثیر آثار صوتی و تصویری و همچنین استودیوهای صدابرداری، ۱۸ مجوز صادر شده است.

از سوی دیگر بررسی‌ همین آمار صرفا برای پایتخت بیانگر این نکته است که در فصل بهار دفتر موسیقی مجموعاً ۱۲۶ مجوز برای ۳۲۸ سانس اجرا در تهران صادر کرده که تفکیک عبارتند از فروردین ماه ۱۴۰۲، ۲۷ مجوز برای ۶۴ سانس؛ اردیبهشت ۵۴ مجوز برای ۱۱۸ سانس و نهایتاً در خرداد گذشته نیز ۱۷۱ مجوز برای ۴۳۲ سانس از سوی دفتر موسیقی برای تهران مجوز صادر شده است.

در همین حال، بررسی صدور مجوزها و سانس‌های اجرا شده پایتخت در دوره مشابه سال گذشته نیز بیانگر این نکته است که فصل بهار سال گذشته مجموعاً ۱۲۶ مجوز برای ۳۲۸ سانس اجرا صادر شده که مقایسه این دو حکایت از این دارد که صدور مجوز نسبت به سال قبل برای فصل بهار شاهد رشدی معادل ۳۵ درصد و برنامه‌های اجرا شده نیز رشدی ۳۱ درصدی را تجربه کرده‌اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *