«تئاتر شهر» شنیدنی می‌شود/ پژواک تئاترهای روی صحنه در رادیو

پخش ویژه‌برنامه رادیویی «تئاترشهر» روز پنجشنبه بیست و چهارم آذر از آنتن شبکه رادیویی نمایش آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، ویژه برنامه رادیویی «تئاترشهر» از روز پنجشنبه بیست و چهارم آذر راهی آنتن شبکه رادیویی نمایش می‌شود.

این ویژه برنامه در راستای امضای تفاهم نامه اخیر اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل هنرهای نمایشی رادیو و مجموعه تئاتر شهر ساعت ۱۸:۱۵ تا ۱۹:۱۵ روزهای پنجشنبه هر هفته از محل سالن انتظار سالن اصلی این مجموعه تقدیم شنوندگان می‌شود.

سید محمد جواد طاهری رئیس مجموعه تئاتر شهر در جلسه‌ای که با حضور مدیرکل هنرهای نمایشی رادیو برگزار شد ضمن قدردانی از مدیریت و کارکنان اداره‌کل هنرهای نمایشی رادیو توضیح داد: ایجاد چنین شرایطی برای تئاتر شهر با برنامه رادیویی که مزین به اسم این مجموعه ارزشمند است برای بنده و همکارانم دربرگیرنده ارزش‌های فراوانی است که می‌تواند در حوزه تبلیغات آثار نمایشی به صحنه رفته در این مجموعه و سایر تماشاخانه نقش چشمگیری داشته باشد. اما این تبلیغات زمانی می‌تواند مورد توجه قرارگیرد که عنصر «نقد» نیز همراه این تبلیغات باشد. اتفاقاً همین شرایط است که زمینه‌های رشد مخاطبان را فراهم می‌کند.

رئیس مجموعه تئاتر شهر در بخش دیگری از صحبت‌های خود ضمن اشاره به لزوم طرح مباحث مرتبط با جامعه شناسی وروانشناسی در حوزه مخاطبان تئاتر گفت: این روزها در فضای مجازی و رسانه‌ای کشور مباحث مهمی در حوزه تئاتر مطرح می‌شود که هرکدام از این بحث‌ها که به نوعی در پیوند با مخاطبان تئاتر است می‌تواند زمینه‌های خوبی برای بررسی و برگزاری نشست در برنامه‌های رادیویی باشد. عناصری که اگر در همین برنامه تئاتر شهر مطرح شود می‌تواند این برنامه رادیویی را تبدیل به برنامه‌ای مهم در حوزه تئاتر کند. به اعتقاد من ضرورت این برنامه به قدری باید جدی باشد که چه ما باشیم و چه نباشیم ادامه آن مانند بسیاری از برنامه‌های رادیویی دیگر تبدیل به امری مستمر و قطعی ناپذیر شود.

محسن سوهانی مدیرکل هنرهای نمایشی رادیو، ضمن ابراز خرسندی از آغاز تولید برنامه رادیویی «تئاترشهر» گفت: باعث خوشحالی بنده و همکارانم است تا بر اساس تفاهم نامه جدیدی که چندی پیش بین اداره کل هنرهای نمایشی رادیو و مدیرکل هنرهای نمایشی به امضا رسیده، شاهد آغاز برنامه رادیویی «تئاتر شهر» در مجموعه تئاتر شهر به عنوان یکی از شاخص‌ترین مجموعه‌های نمایشی کشور خواهیم بود.

وی افزود: این برنامه رادیویی پژواک نمایش‌های تئاتر شهر و دیگر آثار نمایشی به صحنه رفته در شهر تهران است که می‌تواند به عنوان یک بازوی رسانه‌ای از تئاتر حمایت کند. این فرآیند تعامل دوسویه ای است که می‌تواند در تکثیر مخاطب تئاتر نقش موثری ایفا کند. شرایطی که دربرگیرنده ابعاد مختلفی است و موجب ایجاد یک بستر جدید برای معرفی هرچه بهتر آثار نمایشی خواهد شد.

مدیرکل هنرهای نمایشی رادیو درتایید صحبت‌های طاهری مبنی بر حضور نقد در حوزه برنامه سازی تئاتر توضیح داد: به اعتقاد من نقد درست و اصولی نه تنها مانعی برای بهتر دیده شدن اثر نیست بلکه یک عنصر تبلیغی پرچالش است. شرایطی که می‌تواند در حوزه ترغیب تماشاگران به سمت تماشای تئاتر نیز نقش ایفا کند. اساساً چنین چالشی جزو ملزومات یک برنامه رادیویی موثر است که می‌تواند آن برنامه را تبدیل به یک برند تبلیغاتی کند و امیدوارم برنامه رادیویی «تئاترشهر» که به میزبانی این مجموعه روانه آنتن می‌شود بتواند از عهده این رسالت برآید.

علی بهرامی تهیه کننده برنامه رادیویی «تئاتر شهر» نیز در بخش پایانی این نشست ضمن ارائه توضیحاتی از جزییات برنامه گفت: برنامه رادیویی «تئاتر شهر» روزهای پنجشنبه هر هفته از سالن انتظار مجموعه تئاتر شهر به صورت زنده و مستقیم راهی آنتن شبکه رادیویی نمایش می‌شود. در این برنامه تلاش می‌شود ضمن انعکاس تازه‌ترین فعالیت گروه‌های نمایشی مستقر در مجموعه تئاتر شهر و رویدادهای مرتبط به آن، نسبت به پژواک اخبار و دیگر رویدادهای تماشاخانه‌های دیگر اقداماتی را انجام دهیم. این در حالی است که تولید چند آیتم نمایشی ویژه، مصاحبه با عوامل آثار نمایشی، برگزاری نشست‌های تخصصی در حوزه مرتبط با نظام اقتصادی تئاترایران با حضور هنرمندان، جامعه شناسان، روانشناسان و کارشناسان مختلف در حوزه‌های مختلف، پخش قطعات نمایشی تولید شده در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، معرفی مشاغل مرتبط با تئاتر در قالبی ویژه از جمله فعالیت‌هایی است که در برنامه‌های آتی پیش روی شنوندگان قرار داده می‌شود.

برنامه «تئاتر شهر» به تهیه کنندگی و سردبیری علی بهرامی و اجرای علیرضا سعیدی در گروه ارتباطات و اطلاع رسانی رادیو نمایش به مدیریت رضا گل سوسن از روز پنجشنبه بیست و چهارم آذر ساعت ۱۸:۱۵ تا ۱۹:۱۵ راهی آنتن رادیو نمایش می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *